برنده مناقصه خط لوله نفت گوره جاسک مشخص شد
۷ اسفند ۱۳۹۷

برنده مناقصه خط لوله نفت گوره جاسک مشخص شد‏

به دنبال نهایی شدن ارزیابی کیفی صلاحیت اجرایی و فنی شرکت‌کنندگان در مناقصه خط لوله نفت گوره – جاسک از سوی شرکت مهندسی و توسعه نفت ایران، شرکت پایندان برنده نهایی مناقصه این پروژه ملی شد.

بر اساس نتیجه‌های ارزیابی کیفی انجام شده از سوی مدیریت طرح خط لوله نفت خام گوره – جاسک و پایانه مکران در شرکت مهندسی و توسعه نفت ایران ، مشارکت شرکت پایندان و شرکت پترو فرآیند انرژی، شرایط لازم برای اجرای پروژه احداث خط لوله 42 اینچ انتقال نفت خام گوره – جاسک در گستره «چهار-1» را کسب کردند و به‌عنوان برنده نهایی مناقصه این قرارداد EPC معرفی شدند.

پروژه ساخت خط لوله 42 اینچ انتقال نفت خام گوره – جاسک در 6 گستره اجرا می‌شود که خط لوله در گستره «چهار-1» به طول 164 کیلومتر و در گستره «چهار-2» به طول 235 کیلومتر اجرا می‌شود.

کارفرمای این طرح، شرکت مهندسی و توسعه نفت است و شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران، مدیریت این طرح را بر عهده دارد. مشاور این طرح شرکت سروش انرژی پویا و سرمایه گذار آن هم شرکت نفت و گاز صبا اروند است.

شرکت پترو فرآیند انرژی در پروژه ساخت خط لوله 42 اینچ انتقال نفت خام گوره – جاسک، به‌عنوان مشاور پیمانکار، شرکت پایندان را همراهی می‌کند.

محل اجرای این پروژه در استان هرمزگان می باشد و مدت زمان اجرای گستره نخست این خط لوله از زمان آغاز به کار، حدود 18 ماه برآورد شده است.

پرینت