صفحه اصلی اخبار استقرار دکل سحر۲ در میدان مشترک سلمان توسط شرکت حفاری شمال

استقرار دکل سحر۲ در میدان مشترک سلمان توسط شرکت حفاری شمال

استقرار دکل سحر۲ در میدان مشترک سلمان توسط شرکت حفاری شمال
۱۸ اسفند ۱۳۹۴ چاپ صفحه

استقرار دکل سحر۲ در میدان مشترک سلمان توسط شرکت حفاری شمال‏

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شركت حفاري شمال، طي این قرارداد كه در راستای حمایت از دکل‌های ایرانی به ارزش ۱۶۰۰ میلیارد ریال منعقد شد،‌ دکل سحر ۲ متعلق به شرکت حفاری شمال در میدان مشترک سلمان شروع به كار خواهد كرد.

سيد عزت الله حجازي مدیرعامل شرکت حفاری شمال در این مراسم گفت: حفاري شمال در مناقصه حفاري ميدان مشترك سلمان برنده شده است و تلاش می‌کنیم با توجه به مشترک بودن این میدان در راستای افزایش تولید از آن اقدام نماییم.

وي با بيان اين كه شركت نفت فلات قاره به عنوان تنها كارفرماي اصلي در زمينه بهره برداري از ميادين نفتي در شرایط پسابرجام یکی از وظایف و مسئولیت‌های مهم را برای افزایش تولید نفت کشور بر عهده دارد گفت: حفاري شمال در اين زمينه با اين شركت همكاري خواهد كرد. در حال حاضر دکل سحر ۲ در منطقه خلیج فارس حضور خواهد یافت و در صورت فراهم شدن شرایط، آمادگی داریم تا ۵ دکل دیگر در این منطقه افزایش دهیم.

سعید حافظی مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران نیز با عنوان اين مطلب كه این مناقصه با نیت استفاده از ظرفیت شرکت‌های ایرانی، تنها بین شرکت‌های ایرانی برگزار شد گفت: خوشبختانه حفاری شمال به عنوان یکی از شرکت‌های صاحب تجربه و تخصص در کشور در زمينه حفاري برنده این مناقصه شده است و با تجربه‌ای که دارد می‌تواند در حفاری چاه‌های جدید و تعمیر چاه‌های موجود به ما کمک کند.

حافظي افزود: این دومین مناقصه برگزار شده بین شرکت‌های ایرانی دکل‌دار است و برنده اولين مناقصه شرکت مپنا بوده كه از يك ماه پيش كار خود را در ميدان مشترك نصرت آغاز كرده و تاكنون ۴ حلقه چاه را تعمير نموده و تعمیر سایر چاه‌های این میدان نیز در برنامه كار قرار دارد.

گفتني است دكل سحر 2 از ابتدای سال ۹۵ یا قبل از شروع سال جدید در میدان مشترک سلمان مستقر خواهد شد.

لینک خبر:

http://www.ndco.ir/Default.aspx?tabid=96&articleType=ArticleView&articleId=853

۱۸ اسفند ۱۳۹۴ چاپ صفحه
دفتر مرکزی : تهران، بزرگراه رسالت, نرسیده به بلوار آفریقا ساختمان مرکزی بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، ساختمان شماره 1 طبقه 14 - ایمیل روابط عمومی: pr@sedco.ir کدپستی: 1519613524